Restované tygří krevety s chilli a česnekem nadchly svou jednoduchostí zpěvačku z Kamélií Hanu Buštíkovou

Všechny milovníky svěžích středomořských chutí potěší jednoduchý recept od šéfkuchaře Pavla Macků z Villy Saint Tropez v Praze Pavla Macků. Nadšené z restovaných tygřích krevet s chilli a česnekem byly i milovnice krevet – Naďa Konvalinková a zpěvačka Hana Buštíková.

 

Restované tygří krevety s chilli a česnekem

Ingredience na 4 porce:

16 tygřích krevet

½ čerstvé feferonky

2 stroužky česneku

olivový olej

sůl

pepř

oříšek másla

100 ml bílého vína

vanička čerstvé rukoly (rokety)

cherry rajčata

Postup:

Čerstvou rukolu (česky roketu) smícháme s rajčátky, nakrájenými na čtvrtiny, osolíme, zakápneme olivovým olejem, opepříme a dobře promícháme.

Krevety kupte nejlépe bez hlav, jen s ocasy. Sloupneme skořápky, vyndáme střívko, které se nachází nahoře ve středu krevety (na rozdíl od žaludku, který je na konci ocasu). Čerstvou krevetu poznáme podle struktury masa, která by měla být pevná.

Rozpálíme pánev, nalijeme na ni olivový olej a přidáme krevety, které jsou před úpravou šedé a na oleji restováním zrůžoví. Česnek nakrájíme na plátky, přidáme na pánev spolu s papričkou, posolíme a promícháme nejlépe nadhazováním, aby se neničila struktura krevet.  Přidáme máslo a podlijeme bílým vínem. Příprava trvá asi 2 minuty.

Při servírování salátek ještě polijeme šťávou z orestovaných krevet. Jako přílohu lze použít toust.

Pavel Macků

Pochází z kuchařské rodiny, kuchařině se věnuje i jeho bratr a často si vyměňují recepty a radí se. Ale doma prý vaří maminka. Rád připravuje lehká jídla, nabízí hostům ryby a v restauraci ve Ville Saint Tropez vaří lehká a zajímavá středomořská jídla.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.