Rodný Rakovník jsem jako malá viděla celý hezky z výšky, vzpomíná herečka Veronika Khek Kubařová

7. srpen 2020

Herečka Veronika Khek Kubařová se narodila v Rakovníku. A protože je její maminka amatérská loutkářka, přičichla k divadlu už jako malá holka. A tamní kouzelné loutkové divadélko prý dokonce pokřtila. Jak? To prozradila Pavlu Vítkovi v pořadu Tady to znám.

Díky tatínkovi, který kdysi létal s malým sportovním letadlem, měla možnost vidět svoje rodné město i svůj rodný dům z ptačí perspektivy. „Dodnes to v sobě mám jako obrovský zážitek. A také si vzpomínám, jak jsme letěli nad rakovnickými lesy a viděli obrovská stáda jelenů v té krásné neporušené přírodě,“ říká Veronika.

Tam jako dítě často s rodiči chodila na výlety. „Do těch okolních lesů stojí za to i jen tak zajít na houby, protože ta příroda je tam opravdu panenská. Ale samozřejmě jsme chodívali i na nedaleký hrad Křivoklát. Buď pěšky, nebo na kole. Dnes je tam z Rakovníka vybudovaná cyklostezka. A na hradě se navíc každou chvíli koná nějaká akce, často v dobových kostýmech s ukázkami starých řemesel. To má vždycky krásnou atmosféru,“ dodává herečka.

A jaká místa má ráda přímo ve svém rodném městě a jak ji na základní umělecké škole v Rakovníku připravili na její budoucí povolání, se dozvíte v záznamu celého rozhovoru.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.