Šárka Formánková

slovesná dramaturgyně

Co dělám v rozhlase: V rámci Českého rozhlasu Region pracuji jako dramaturg celoplošně vysílaného cestovatelského pořadu Česko – země neznámá, ve kterém každý den hodinu po poledni zveme posluchače na zajímavá místa České republiky a zároveň pro ně připravujeme cestovatelský kvíz. Kromě toho jsem dramaturgem poraden v dopoledním vysílání Českého rozhlasu Region, ve kterých hosté radí posluchačům v oblasti práva, zdraví, spotřebitelství a podobně.

Před rozhlasem: Po ukončení studia na Filozofické fakultě UK jsem začala pracovat jako rozhlasová moderátorka – postupně na Radiu City, Frekvenci 1 a nakonec Český rozhlas Region, kde jsem později pracovala také jako vedoucí publicistiky a následně coby editor ve zpravodajství i v Českém rozhlase Regina. Mezitím jsem si na rok odskočila vyzkoušet práci televizní redaktorky regionální stanice TV Praha. Naposledy jsem pracovala jako redaktorka v pražské redakci MF DNES a serveru iDNES.cz.

Co mě baví: Baví mě sport, prakticky jakýkoli. Baví mě knížky – zejména ty, které nabízejí životní moudrost. Baví mě filmy, divadlo, výstavy – zejména ty, které přinášejí silný prožitek. Baví mě dobré jídlo a pití – sklenka dobrého červeného vína mě dokáže smířit se světem. Baví mě cestování – ráda poznávám nové kraje. Baví mě život – protože pořád přináší něco nového.

Životní motto: „Má-li problém řešení, není třeba dělat si starosti. Pokud řešení nemá, starosti nepomůžou.“ (Dalajlama)

Všechny články

Stránky