Středočeská setkání plná zajímavých hostů. Představíme fotografa, výrobce vinylů i majitelku zámku

Není nad to potkat inspirativní lidi. A na chvíli se s nimi zastavit a popovídat si. I vy teď můžete poznat zajímavé Středočechy a jejich příběhy. Každé víkendové dopoledne vám přineseme milá Středočeská setkání.

Jako prvního si pozveme kladenského fotografa Michaela Hankeho. Jeho doménou jsou černobílé dokumentární fotky. Možná jste zaznamenali jeho sérii snímků z dětských šachových turnajů. Anebo příběh českého paralympionika Zdeňka Šafránka, který se obdivuhodně popral se svým handicapem. Za obojí získal Michael Hanke prestižní ocenění. Přesto je skromný a vděčný za to, že s lidmi, které fotí, může prožívat jejich příběhy.

Dalším hostem bude majitelka zámku Liteň na Berounsku. Prozradí, proč se s manželem rozhodli pro jeho koupi, jak probíhala jeho postupná obnova a jak jí nakonec přirostl k srdci víc, než si původně dokázala představit. A jak díky němu poznala i úplně jiný svět, než v jakém žila do té doby.

Čeká vás také setkání s praktickým ekologem Petrem Dobrým z Černých Voděrad, který vede středočeskou organizaci Hnutí DUHA. Byť rodilý Pražák, o přírodu se zajímal odjakživa. A když se do její blízkosti přestěhoval, začal o ni cíleně pečovat a také ji chránit. A všem, kdo o to mají zájem, rád svůj přístup ukáže v praxi. Třeba tím, že poradí, jak chovat včelky samotářky.

A těšit se můžete i na majitele firmy, která je největším výrobcem vinylových desek na světě. Na Zdeňka Pelce z Loděnice u Berouna. Dozvíte se, jak je možné, že se gramofonové desky po svém téměř zániku znovu dostaly zpátky na výsluní. Proč si je v dnešní době lidé kupují a jakou muziku a které interprety si na nich můžete poslechnout.

Každý víkendový den se na vás při Středočeských setkání bude těšit Šárka Formánková. V sobotu po jedenácté hodině, v repríze pak v neděli po deváté hodině ranní.

Spustit audio