Šestajovice jsou skvělá lokalita pro klidné bydlení, říká Jaromír Bosák

10. leden 2020

Jeden z nejznámějších fotbalových komentátorů v Česku, Jaromír Bosák, žije v Šestajovicích. Čím je malá obec na východním okraji Prahy tak výjimečná prozradil v pořadu Tady to znám.

Šestajovice leží v těsném sousedství s pražskou čtvrtí Klánovice. „Obec je hned za nimi nebo za Horními Počernicemi, záleží, z jakého směru jedete,“ říká komentátor.

V obci s necelými čtyřmi tisíci obyvatel najdete mimo jiné i fotbalové hřiště, kde Jaromír Bosák trénuje místní tým. „S týmem jezdíme na zápasy do okolních obci, kraj tak poznávám právě díky fotbalu,“ prozrazuje.

„Samotné okolí Šestajovic je moc hezké a já osobně to mám jen kousek do Klánovického lesa,“ říká a doplňuje, že po okolních vesničkách se dá také jezdit na kole. „Stoprocentní ‚šestajovičák‘ ale stále nejsem, protože často přebývám na Starém Městě. S okolím se ale snažím sžívat co nejvíce. A sport tomu pomáhá,“ doplňuje.

Jaká místa můžete navštívit v Šestajovicích, se dozvíte v záznamu pořadu.

autoři: Pavel Vítek , nwe
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová