I na začátku září můžeme vysévat zeleninu - na zahradě nebo v truhlíku na balkoně
Chtěli byste si ještě rychle vypěstovat něco k snědku, než dorazí první mrazíky? Proč ne. Povíme vám, do čeho se můžete pustit a za jak dlouho si na tom pochutnáte. Pokračuje Ivan Dvořák z časopisu Zahrádkář.
„Určitě zkuste ředkvičky, to je téměř jistota. Existují odrůdy, kterým nezáleží na délce dne, takzvané celoroční, a odrůdy vhodné k rychlení nebo k podzimním výsevům. S blížícím se podzimem se trochu prodlužuje doba jejich nárůstu, místo třiceti, třeba na třicet pět dnů. On ale stejně málokdo vybírá odrůdu podle délky vegetace do sklizně. Obyčejně se řídí obrázkem bulvičky na sáčku.
Zkusit můžete taky ředkve, polníček, baby špenát i obyčejný špenát, kopr a rukolu. Mají v podstatě jen jednu variantu odrůd, podle doby kvetení. Prostě když se den prodlužuje, spějí ke květu velmi rychle. Když je ale vysejeme teď, v době zkracujícího se dne, rostou do natě a o kvetení se nepokoušejí.“
Další zajímavosti si poslechněte v reportáži.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Ze světa lesních samot
Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.