Lenka Kořínková připravila bramborový salát bez brambor

O své zkušenosti s vařením se do Pochoutek přišla podělit zpěvačka, herečka a učitelka angličtiny Lenka Kořínková. Udělala bramborový salát bez brambor. Chutná klasicky, ale místo brambor použila cukety.

Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal se ptali i na zkušenosti s vařením v dětství, jestli Lenka preferovala dělenou stravu už jako malá a jestli ji v Austrálii nechyběla česká kuchyně. Dozvěděli jste se, proč se třeba brambory nehodí k rybě nebo jak vznikla majonéza.

Bramborový salát bez brambor:
1 kg cuket (nebo 4 větší - nahrazují se jimi brambory, dle množství), 1 větší celer, sterilovaný hrášek a mrkev (baby karotka) v konzervě (cca 225 ml), 300 g kvalitní šunky, 1 větší jablko, okurky ve sladkokyselém nálevu, 1 majonéza o objemu 250 ml, 3 až 4 vejce, 1 cibule, citrónová sťáva, sůl a pepř

Postup:
Postupujeme stejně jako s přípravou klasického bramborového salátu - jen místo brambor jsou cukety. Nejprve si předvaříme celer a zpaříme cukety. Uvaříme vejce natvrdo. Nastrouháme si nahrubo jablko, nakrájíme okurky, vychladlé cukety a vejce nakrájíme na kostičky, celer na nudličky, šunku a cibuli najemno a baby karotku na kolečka. Všechny suroviny včetně hrášku smícháme spolu s majonézou, dochutíme solí, pepřem a citrónovou šťávou. Salát dáme odležet do lednice a poté podáváme.

autoři: Patrik Rozehnal , Jakub Říšský

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.